צור קשר 18.07.2018 19:24
 
אוכל ביתי מוכן במעיליא
למטייל ולספורטאי בירכא
מרפאת שיניים במרכז הרפואי כפר ורדים פתוחה לכולם
כל המבצעים השווים של סופר דבאח מעיליא
23-26 ביולי בכרמיאל
כלי עבודה, אספקה טכנית וחומרי בניין, אסעד אליף חדאד

דיון בהפרעה
חדשות

Share this
לדירוג הכתבה

סיון יחיאלי: שלב ג' היה חלק ידוע בהתפתחות כפר ורדים * הקמת א.ת. והשכונה הראשונה במקביל * לא נפל פגם בתוצאות המכרז ובמידה ויהיה ביקוש נשווק מגרשים לבני המקום.

 

יורם איילון: המצב השתנה ויש לעשות חושבים על פיתוח וצביון הכפר.

 

יואב ניצב: הנתונים לא מדויקים. הסיכונים כבדים.

 

תושבים: דיון לא מאוזן, הנדל"ן בירידה, שלב ג' למעלות-תרשיחא, לשמור על הצביון.

 

**

אמש נערך במארג כנס לעדכון תושבי כפר ורדים בנושא שלב ג'. את הכנס הנחתה ד"ר דפנה בן ברוך, מתכננת ערים ומומחית בתהליכי שיתוף ציבור מהישוב יובלים שבמשגב. בפתח דבריה הזהירה בן ברוך את הנוכחים ואת ראש המועצה מלגלוש לתעמולת בחירות וציינה כי חלקו הארי של המפגש יהיה "יישור קו" עובדתי בנוגע למצב, וכי ב-22/5/18 יערך מפגש בו תהיה יותר אפשרות נוספת להחלפת דעות.

אולם המארג היה מלא עד אפס מקום במאות תושבים ובאווירה טעונה, ולא אחת נשמעו קריאות ביניים, הפרעות לדוברים וצעקות, לעיתים על סף אלימות.

בחלקו הראשון של הערב תיארו ד"ר בן ברוך וראש המועצה סיון יחיאלי את המצב, כולל סקירה היסטורית שאלו עיקריה: לכפר ורדים תכנית מתאר משנת 1980 הכוללת כ-3,920 יחידות (15,000 תושבים). 720 יחידות בשלב א', 1,400 בשלב ב' ו-1,800 בשלב ג' בו מתוכננת גם בניה רוויה (רבי קומות) וזאת בשל דרישת המדינה לצופף את הבניה.

בנוסף, בשלב ג' מתוכנן אזור תעשיה משותף עם מעלות-תרשיחא, עם צפי הכנסות של כחמישה מיליון ₪ לשנה לכפר ורדים. בשל הקמת התשתיות לכל השטח, רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) מחייבת כי אזור התעשיה יוקם במקביל לשכונה א' (כחמש-מאות יחידות דיור. בתכנון עוד שתי שכונות נוספות). המשך שיווק ואכלוס כל שלב ג', הוא עניין לשנים רבות מאוד.

כן נסקר בקצרה המעמד ההיסטורי של "החברה לפיתוח כפר ורדים", הקיפאון הממושך בפיתוח הכפר לאחר ביטול ההרשאה לחברה, המאבק על החוסרים בתשתיות ובמבני ציבור, ביטול ועדות הקבלה, התנגדות תושבים משלב א' להקמת שלב ב', תהליכי התכנון של שלב ג' ועוד.

ד"ר בן ברוך ציינה כי בכפר ורדים תהליך הזדקנות אוכלוסייה, וכי היעדר חוסן כלכלי מסכן את עתיד הכפר ועצמאותו. היא הדגישה את חשיבת אזור התעשייה להכנסות המועצה, כמו גם לאפשרות תעסוקה לתושבים; וערכה השוואה בין עומר (עם א.ת. תעשיה הנותן הכנסות ארנונה של 6.5 מלש"ח בשנה) לכפר ורדים במצב הנוכחי.

בסיכומו של החלק הראשון, תיאר יחיאלי את תוצאות המכרז האחרון, בו כמחצית מהזוכים ב-122 המגרשים הינם בני מיעוטים. יחיאלי אמר כי למרות הערכים הליברלים וההומניסטים של רוב תושבי הכפר, הם אינם רוצים לגור בשכונה מעורבת, וגם לנו זכות ל"השתייכות" ולשמירה על הצביון היהודי ציוני של הכפר. לדבריו, יש הבדל גדול בין בודדים המתקבלים בברכה, לבין קבוצות גדולות המשנות את הצביון והמאזן הדמוגרפי. כן הוסיף, כי בשכונה א' יש עוד 53 מגרשים המיועדים למכרז לבני המקום, ושאר השטחים אמורים להיות משווקים לקבלנים לבניה סמי רוויה, כמו "השכונה הצעירה" בכפר (שכונת הציפורים: זמיר, עפרוני וחוחית).

 

 

קהל רב במארג בדיון על שלב ג'. צילום: בן עמי מוסק

 

 

חלקו השני של המפגש היה מורכב משאלות ותשובות. היו בין מבקשי רשות הדיבור כאלו שציינו כי הדיון איננו "מאוזן", ערערו על הנתונים שהוצגו והלינו על הנחייתה של ד"ר בן ברוך.

במענה לשאלה, אמר יחיאלי כי ההרשאה של רמ"י לשלב ג' פתוחה לעיון הציבור. הוא הסביר כי פיתוח שלב ג' החל עוד טרם השלמת שלב ב', מתוך הרצון לקדם את אזור התעסוקה, דבר שעוד ייקח מספר שנים. הוא הוסיף, כי המועצה איננה יזם או בעלת קרקעות, אבל מעודדת קבלנים לבניה סמי רוויה בשלב ב'.

עוד הסביר, כי המכרז הראשון, לפני כשנתיים, נכשל כתוצאה מכך שהשטח לא היה מפותח והמחירים לקרקע היו הרבה יותר גבוהים. בהתייחסו למכרז האחרון, אמר כי בתחילה עלה חשש לקנוניה, אולם בבדיקה של המועצה ורמ"י לא נמצא דבר; ואם כן ימצאו פגמים, ייפסלו רק המגרשים הספציפיים. יחיאלי ציין כי חלק מהזוכים במרכז רכשו את הקרקע כ"השקעה", ורק בטווח הארוך נוכל לראות מי הם באמת התושבים במקום. לדבריו, רמ"י לא אפשרה להקדים את המכרז של 53 יחידות לבני המקום, אלא רק לאחר "המכרז הפתוח", וכי נצא אליו כשנחליט ונראה שיש מספיק התעניינות.

באשר לשאלה מדוע לא נלחם על צביון הכפר, כפי שנאבק בעניין המקווה, השיב יחיאלי כי עניין המקווה היה באחריות ובשליטת המועצה כאשר היו חסרים מבני ציבור בעדיפות גבוהה ואין הדבר דומה למצב בשלב ג'. יחיאלי גם התייחס לירידת ערך הנדל"ן בכפר, והאשים את המומנטום התקשורתי השלילי בנושאי המקווה, הטבות המס ועכשיו שלב ג'. הוא שלל את ההצעה להעביר את שלב ג' למעלות-תרשיחא בשל החשש להחלשת הכפר שיוביל לאיחוד עם העיר השכנה.

 

עופר חלה, מועמד סיעת אופק לראשות המועצה, אמר כי מופתע שבשלב כל כך מאוחר נזכרים להביא מומחית בתחום תכנון הערים, כאשר היה צריך להציג מזמן את התרומה וההשפעות של שלב ג' על כפר ורדים. הוא ציין את החשש מגידול מואץ על צביון הכפר, הוצאות תקציב ועוד.

חבר המועצה יורם איילון (לשעבר סגן ראש המועצה) אמר כי למרות ששלב ג' נמצא בתכנית המתאר של הכפר, דברים רבים השתנו מאז 1980, כמו למשל ההרחבות בקיבוצים שמהוות תחרות אטרקטיבית לכפר ורדים. הוא הדגיש את החשיבות על שמירת צביון הכפר כציוני-יהודי, וציין שאוכלוסיות ערביות וחרדיות אינן מתאימות לכפר.

איילון ביקש לעשות "חושבים" בנוגע לכל שלב ג' ושאל את ד"ר בן ברוך, האם ניתן לעצור את הרכבת. היא השיבה כי האדמות הינן של רמ"י, וכי משבר הדיור המתמשך יוצר לחץ להמשך השווקים. בעניין זה חלק עליה יחיאלי ואמר (גם בתשובה לשאלה אחרת) כי אין לוח זמנים להמשך הפיתוח ונוכל להמשיך על פי שיקולים שלנו, וכי הוא מתואם עם שר האוצר וראש מטה הדיור.

חבר המועצה יואב ניצב אמר כי חברי המועצה מקבלים זימונים על החלטות כבדות משקל זמן קצר לפני הישיבה, ללא יכולת להתכונן. הוא הוסיף כי חלק מהנתונים שהוצגו, בעיקר בנוגע להשוואה עם עומר, אינם נכונים.

לדבריו, תוספת של אלפי בתי אב דווקא תכביד על תקציב המועצה, משום שהכנסות הארנונה לכל בית, אינן מכסות את ההוצאות לשירותים השונים. ניצב הוסיף, כי המועצה לקחה על עצמה סיכון כלכלי ענק בפיתוח שלב ג', ואם יהיה כישלון או חוסר התאמות, המועצה והתושבים ישלמו את המחיר. לדבריו, זו הסיבה שעיריית מעלות-תרשיחא לא לקחה סיכונים ונתנה לחברה חיצונית לעסוק בפיתוח גבעת האורנים.

 

יחיאלי השיב כי בשכונות אחרות, מעלות-תרשיחא דווקא כן מפתחת בעצמה, ויש לכך יתרונות כלכליים גדולים מאוד; והמועצה "גידרה" עצמה היטב בפני סיכונים כלכליים.

בסיום הזכירה ד"ר בן ברוך כי ב-22/5/18 יערך מפגש נוסף ובו יהיה מקום לבחינת שאלות כמו צביון הכפר והתייחסות תושבים.

 

המפגש אמור היה להיות גם על נושא החלפת השטחים עם מעלות-תרשיחא, אולם בשל קוצר הזמן, לא היתה לכך כל התייחסות.

מימין: יואב ניצב, ד"ר דפנה בן ברוך וסיון יחיאלי
אבי כהן ודורון גנון. צילום: בן עמי מוסק
יורם איילון: לעשות חושבים. צילום בן עמי מוסק
עופר חלה: מה ההשפעות של שלב ג' על הכפר? צילום: בן עמי מוסק
אולם מלא ודיון סוער. צילום: בן עמי מוסק
סיון יחיאלי: שלב ג' היה תמיד חלק מהתפתחות כפר ורדים. צילום: בן עמי מוסק
ד"ר דפנה בן ברוך: איך שומרים על החוסן של כפר ורדים?
המעבדה שלכם לציוד היקפי ומחשבים בגליל המערבי
פנצ'ריית תפן
קשת אילון
אבו סעיד שווארמה ינוח
המרכז הישראלי לציוד צילום מקצועי
היכל התרבות בנהריה
מזון הכפר - סופרמרקט ומרכז חלוקת דואר א.ת. תרשיחא, ליד כפר ורדים
שוק פירות וירקות גדבאן מעלות
טרקטורונים חשמליים לילדים ופינות פקיניק בתרשיחא
מודעה

הזמנה למפגש על שלב ג

סיון
בורח
מהתמודדות עושה סלקציה ברישום

לדירוג התגובה

אבי כהן

אכן הדיווח לא משקף את אווירת ההתלהמות של אבי כהן וחבריו.
הפגינו חוסר כבוד.
וחוסר תרבות מינימלית.
והם עצמם פוגעים בציון הכפר!!

לדירוג התגובה

יחיאלי - בחשמל של הבלונים אפשר היה להקים אולם ספורט.

נכנסתי לבלונים של הספורט פעם ראשונה והבנתי שמה שמחזיק אותם זה מפוחי אוויר העובדים 24 שעות ביממה לפחות 25 שנה.
החשמל עולה 10 שקלים לשעה ולפיכך עלות החשמל עד כה בסביבות 2 מיליון שח.
בכסף הזה היה יכול סיוון לבנות אולם ספורט חדש.

לדירוג התגובה

שמעתם את העו"ד שסיפר על השיווק המוצלח שלו בגבעת האורנים

איך יש לו בכלל ....

לדירוג התגובה

...עופר חלה הזה. אף אחד בחיים לא שמע עליו

והוא בא לעשות יחסי ציבור לצרכים הפוליטיים שלו בכנס במקום לתת לתושבים לדבר. 20 שנים אף אחד לא שמע עליו ופתאום יש לו מה להגיד.....

לדירוג התגובה

סיפורי על באבא

זהו זמנך עבר

לדירוג התגובה

מספיק ודי השלטים מפא"י

זוכרים?
סיון מספיק

לדירוג התגובה

ד"ר בן ברוך ציינה כי בכפר ורדים תהליך הזדקנות אוכלוסייה

ולכן צריך שני בתי חולים סיעודיים. את פסטיבל הקרמיקה בסוכות של טובי הקרמיקאי ם בארץ סגר. נבחר לפי האזנדה של התנגדות ל"מקווה" וישב עם דרעי שרת הזקנים גילה גמליאל והרבנים ..... לישראל בחנוכת המקווה. מזניח שנים מרובות את מועדון הזקנים ופוזל להעביר אותו לניהול המתנס. מעביר שטחים של כפר ורדים למעלות. ואנשים עוד חושבים שהוא מתנהגבצורה "נבונה" תעבור למשרה הבאה וכמובן בפוליטיקה שם אפשר להשמיע כל מה שרוצים לשמוע.

לדירוג התגובה

סיון חייב ללכת הבייתה

הדיון אכן ייצג את סערת הרגשות וחוסר שביעות הרצון מ-10 שנות שילטונו של סיון:
* כישלון הטבות המס - בסוף השנה נהייה היישוב היחידי בארץ שישללו ממנו הטבות המס.
* ירידת ערך הדירות.
* נטישה המונית.
* ויתור על נכסי הכפר (מכירת המרכז המסחרי, הקנטרי, שטחי תעשיה, השטחים הירוקים
בפאתי הכפר).
* בניית שכונה עצומה בכניסה לכפר וטישטוש הגבול בנינו לבין מעלות.
* ביזבוז עצום של כספי ציבור (הוספת תב"רים במאות אלפי שקלים לתיקון ליקויי בנייה
באולם הספורט ובחטיבת התיכון).
* צימצום ימי איסוף האשפה והגזם (שלא נדבר על גינון/נקיון וכו' בשלב ב).
* יצירת שסע בכפר בין חילוניים לדתיים וביננו לבין שכננו ממעלות.
* חוסר גיבוי לתושבים במאבק מול החרדים ממעלות (ראה מקרה אורי שלוש).
ועוד ועוד ועוד.
עוד קדנציה אחת והלך על כפר הורדים.

לדירוג התגובה

כמה התנשאות של סיון

יחיאלי אמר כי למרות הערכים הליברלים וההומניסטים של רוב תושבי הכפר, הם אינם רוצים לגור בשכונה מעורבת.

מתייחס לתושבי הכפר שמתנגדים למהלך כ- "הם".

תן דוגמא סיון - מכור את ביתך ותעבור להתגורר בשלב ג'.

לדירוג התגובה

כשלון

ואין מה להוסיף הונאה מעולה והציבור התעורר יאלה החלון מחכה לך אחרי העבודה קדימה התפקדות לליכוד

לדירוג התגובה

למי שלא הבין

סיון נכשל אפילו ההסבר של הד"ר שהביא הסבירה הייטב בעומר עבדו לאט לאט אצלנו ניסו לרוץ קדימה ונפלנו. נדאג לתקן באוקטובר סיון יוחלף

לדירוג התגובה

יורם חלה וניצב

הצליחו לגעת בקצה הקרחון סיון זעק לעזרה פתאום נזכר שיש קהילה נעזור לו באוקטובר שילך הביתה.אולי כחלון יתן לו את מבוקשו כחלון הוא שלך לנצח

לדירוג התגובה

הכשלון מהדהד בכל הארץ אפילו באילת

זהו הבנו זומנו לדיון ב2 סודיות סיון לא התייחס הביא מנחה שהוכיחה שנרשם ועכשיו התעורר פתאום נזכר שצריך ציבור שיסייע לו לצאת מהבוקר שחפר

לדירוג התגובה

סיון 10 שנים ראש מועצה

יחיאלי גם התייחס לירידת ערך הנדל"ן בכפר...והאשים את המומנטום התקשורתי השלילי בנושאי המקווה, הטבות המס ועכשיו שלב ג'.

תיקון קל:
0 ש"ח בהבאת תקציבים ממשרדי ממשלה.
0 בנייה עבור זוגות צעירים.
0 בהשקעה במתקנים ביישוב.
0 השקעה בחזות היישוב - רחובות פנימיים.

ניפוח של תפקידים במועצה (ראשי ערים יכולים לבוא ללמוד מסיון)
מנכ"ל מועצה.
מהנדס מועצה.
עוזרת ליו"ר קו עימות.
אחראית שיווק שלב ג'.
תתקשרו למוקד - יושמע לכם כל התפקידים הנוספים.

לדירוג התגובה

שלב ג' ואיזור תעשייה

אין שום הצדקה לפיתוח שלב ג' וגם סיון יודע זאת.
ההשתתפות עם מעלות לגבי איזור התעשייה היא מכיון שסיון חכם
ומראש רוצה לנער מעצמו את הכישלון של הבאת עסקים כי
ששום עסק לא יגיע - כפי שכראש מועצה לא הביא שום תקציבים ליישוב.

סיון הביא יועצת חיצונית שתגבה את ההחלטות השגויות שהוא קיבל בדיעבד
וזאת על חשבוננו.

באמת שאני לא מאשים בהכל את סיון מכיוון שהמדינה נותנת יד שליישוב
של 6000 תושבים - תהיה מועצה עצמאית שזוללת את הארונונה לטובת שכר
ורכבי ליסינג.
בהצלחה לתושבים.
סיון - נתראה בבחירות.

לדירוג התגובה

פרסום תגובה חדשה באתר

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
1 + 15 =
פתור את הבעיה המתמטית הפשוטה הזו. לדוגמה, עבור 1+3, הקש 4.
למטייל ולספורטאי בירכא
כל המבצעים השווים של סופר דבאח מעיליא
23-26 ביולי בכרמיאל
מרפאת שיניים במרכז הרפואי כפר ורדים פתוחה לכולם
אוכל ביתי מוכן במעיליא
כלי עבודה, אספקה טכנית וחומרי בניין, אסעד אליף חדאד

לוח אירועים

יום א' יום ב' יום ג' יום ד' יום ה' יום ו' שבת
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
המרכז הישראלי לציוד צילום מקצועי
אבו סעיד שווארמה ינוח
קשת אילון
היכל התרבות בנהריה
פנצ'ריית תפן
מזון הכפר - סופרמרקט ומרכז חלוקת דואר א.ת. תרשיחא, ליד כפר ורדים
טרקטורונים חשמליים לילדים ופינות פקיניק בתרשיחא
שוק פירות וירקות גדבאן מעלות
המעבדה שלכם לציוד היקפי ומחשבים בגליל המערבי
דבאח מעיליא, מבצעים שווים
לעוף עם הדמיון
תיקון, שיפוץ והחלפת גיר אוטומטי
אמני כפר ורדים
עירית מליק. קוסמטיקה בכפר ורדים.
אשכול, בניית אתר בחינם
חגית פרידלנדר, אמנות מקורית
פרסום בכפר ורדים
תמי ריטוב, בריאות הנפש ופסיכותרפיה
עידית נבו
המרכז הישראלי לציוד צילום מקצועי
המעבדה שלכם לציוד היקפי ומחשבים בגליל המערבי
אבו סעיד שווארמה ינוח
היכל התרבות בנהריה
קשת אילון
דבאח מעיליא, מבצעים שווים
שוק פירות וירקות גדבאן מעלות
מזון הכפר - סופרמרקט ומרכז חלוקת דואר א.ת. תרשיחא, ליד כפר ורדים
פנצ'ריית תפן
טרקטורונים חשמליים לילדים ופינות פקיניק בתרשיחא
אשכול, בניית אתר בחינם
אמני כפר ורדים
עירית מליק. קוסמטיקה בכפר ורדים.
לעוף עם הדמיון
תיקון, שיפוץ והחלפת גיר אוטומטי
Share this